fbpx

O łusce

Łuski zbóż – naturalne, roślinne wypełnienie poduszek. Znane są od pokoleń. Zostały wyparte przez tanie, syntetyczne zamienniki. Teraz łuski powracają. Dzięki nim możesz znowu budzić się zdrowo wyspany i zregenerowany, codziennie.

Łuski, których używam posiadają certyfikaty upraw ekologicznych. Pozyskuję je bezpośrednio od sprawdzonych rolników. Poduszkę ŁUSNE wypełniam ekologiczną łuską gryki, płaskurki, prosa, lub orkiszu. Z pestek wiśni szyję naturalne kompresy ciepło/zimno. Suszone kwiaty lawendy dosypuję na specjalne życzenie. Każdą z tych roślin inaczej doświadczysz sensualnie, różnią się bowiem fakturą, ciężarem, zapachem. Każda z nich ma również swoje charakterystyczne właściwości prozdrowotne. Zapraszam do spróbowania!

Łuska gryki jest wspaniała.
Dla mnie najważniejszy w byciu z gryką jest kojący szelest, który wydają łuski w trakcie przesuwania poduszki. Moja córka uwielbia ten delikatny dźwięk.

Łuska jest strefą wolną od roztoczy kurzu domowego!
Jest to kluczowy argument dla alergików. I też powód dla którego ja i łuska się spotkałyśmy.

Nie ugniata się, ponieważ jest jednocześnie twarda i elastyczna. Trudno to opisać, zapraszam Cię do spróbowania.

Delikatnie masuje skórę szyi i głowy, poprawia krążenie, odpręża a jednocześnie daje stabilne oparcie.

Można ją odświeżać na słońcu lub w zamrażalniku a zimą na mrozie:)

Dla tych, którzy lubią pracować z laptopem na kolanach poduszka z łuską może się okazać idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie nagrzewa się tak jak podkładki z wypełnieniem styropianowym. Nie powoduje przegrzewania się komputera, a dodatkowo neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne. I jest przyjemna w dotyku.

Łuska, której używam jest ekologiczna. Posiada certyfikat i jest biodegradowalna.

Więcej o łusce orkiszu przeczytasz na portalu dzieciswazne.